LIEČIVÉ LÁTKY

Kyselina acetylsalicylová 250 mg, paracetamol 250 mg, kofeín 50 mg v jednej tablete.

Trojkombinácia liečivých látok je omnoho účinnejšia než použitie týchto látok jednotlivo. Kombinácia tiež skracuje čas nástupu analgetického účinku.

Paracetamol uľavuje od bolesti.
Kyselina acetylsalicylová uľavuje od bolesti a pôsobí protizápalovo.
Kofeín potlačuje príznaky únavy, podporuje duševnú činnosť a výkonnosť. Skracuje nástup účinku paracetamolu a kyseliny acetylsalicylovej a zosilňuje aj ich účinky.

Lieková forma: tablety

Veľkosť balenia: 20 tabliet

Vhodné pre: dospelých a dospievajúcich od 12 rokov.

KEDY POUŽIŤ?

  • Bolesť hlavy pri záchvatoch migrény s aurou i bez aury
  • Tenzná bolesť hlavy

DÁVKOVANIE

1 – 2 tablety až 3× denne. Interval medzi dávkami minimálne 4 hodiny. Tablety by sa mali užívať rozpustené v malom množstve vody alebo prehltnúť celé (nerozžuvané) a zapité dostatočným množstvom vody.

Neprekračujte dennú dávku 6 tabliet za 24 hodín.

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE

Tehotné ženy môžu užívať Migralgin® iba v 1. a 2. trimestri tehotenstva, a to len na výslovné odporúčanie lekára.
Dojčiace ženy môžu užívať Migralgin® len krátkodobo na výslovné odporúčanie lekára.

Migralgin® je liek na vnútorné použitie. Pozorne si prečítajte príbalovú informáciu a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.

Príbalová informácia