Ibalgin® 400

Ibalgin® 400 Ibalgin® 400

LIEČIVÁ LÁTKA

Ibuprofen 400 mg v 1 poťahovanej tablete.

Lieková forma: poťahované tablety

Veľkosť balenia: 24, 48 tabliet

Vhodné pre: dospelých a dospievajúcich od 12 rokov

KEDY POUŽIŤ?

  • Bolesť hlavy
  • Bolesť chrbta
  • Bolesť zubov
  • Bolesť svalov a kĺbov
  • Menštruačná bolesť

DÁVKOVANIE

Dávkovanie pri bolestiach a horúčkovitých ochoreniach: 3× denne 1 tableta, interval medzi jednotlivými dávkami aspoň 4 hodiny.
Dávkovanie pri zápalových ochoreniach (na odporúčanie lekára): 3× denne 1 – 2 tablety, interval medzi jednotlivými dávkami aspoň 4 hodiny.
Neprekračujte dennú dávku 3 tablety za 24 hodín, ak neurčí lekár inak.

Nástup účinku proti bolesti: 30 minút, trvá 4 – 6 hodín.

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE

Tehotné ženy môžu užívať Ibalgin® 400 iba v 1. a 2. trimestri tehotenstva, a to len na výslovné odporúčanie lekára.
Dojčiace ženy môžu počas dojčenia užívať liek len na výslovné odporúčanie lekára.

Ibalgin® 400 je voľnopredajný liek na vnútorné užitie. Obsahuje ibuprofen. Pozorne si prečítajte príbalovú informáciu a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.

Príbalová informácia (html) | Príbalová informácia (pdf)