Ibalgin® Fast

IBALGIN® FAST

LIEČIVÁ LÁTKA

Ibuprofen 400 mg v 1 poťahovanej tablete.
Obsahuje ibuprofen vo forme ibuprofen-lyzinátu, ktorý sa v tele ľahko rozkladá, účinná látka sa dobre vstrebáva do krvného riečiska, a tak sa rýchlo dostane k zdroju bolesti.

Lieková forma: poťahované tablety

Veľkosť balenia: 12 tabliet

Vhodné pre: dospelých a dospievajúcich od 12 rokov (s hmotnosťou nad 40 kg)

KEDY POUŽIŤ?

  • Migréna, bolesť hlavy
  • Bolesť zubov
  • Menštruačná bolesť
  • Bolesť svalov

DÁVKOVANIE

Počiatočná dávka je 1 tableta, potom 1 tableta každých 6 hodín podľa potreby. Interval medzi jednotlivými dávkami by mal byť vždy aspoň 6 hodín.
Neprekračujte dennú dávku 3 tablety za 24 hodín, ak neurčí lekár inak.

Nástup účinku proti bolesti: už za 15 minút.

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE

Tehotné ženy môžu užívať Ibalgin® Fast iba v 1. a 2. trimestri tehotenstva, a to len na odporúčanie lekára.
Dojčiace ženy môžu v prípade nutnosti Ibalgin® Fast krátkodobo užívať, a to len na odporúčanie lekára.

Ibalgin® Fast je voľnopredajný liek na vnútorné užitie. Obsahuje ibuprofen. Pozorne si prečítajte príbalovú informáciu a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.

Príbalová informácia (html) | Príbalová informácia (pdf)