Ibalgin® Rapidcaps 400 mg

IBALGIN® RAPIDCAPS 400 mg

LIEČIVÁ LÁTKA

Ibuprofen 400 mg v 1 kapsule.
Obsahuje ibuprofen v tekutej forme. Mäkké kapsuly sa v tele ľahko rozkladajú a okamžite uvoľňujú účinnú látku, ktorá sa rýchlejšie vstrebe do krvného obehu a vďaka tomu sa rýchlo dostane k miestu bolesti.

Lieková forma: mäkké kapsuly

Veľkosť balenia: 20 kapsúl

Vhodné pre: dospelých a dospievajúcich nad 12 rokov (s hmotnosťou od 40 kg)

KEDY POUŽIŤ?

  • Bolesť hlavy/migréna
  • Bolesť chrbta
  • Bolesť zubov
  • Bolesť svalov a kĺbov
  • Menštruačná bolesť

DÁVKOVANIE

Zapiť vodou 1 kapsulu až trikrát denne podľa potreby. Interval medzi jednotlivými dávkami by mal byť aspoň 4 hodiny.
Neprekračujte dennú dávku 3 kapsuly za 24 hodín.

Dĺžka účinku proti bolesti: až 8 hodín.

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE

Tehotné ženy môžu užívať Ibalgin® Rapidcaps 400 mg iba v 1. a 2. trimestri tehotenstva, a to len na výslovné odporúčanie lekára.
Dojčiace ženy by Ibalgin® Rapidcaps 400 mg nemali užívať.

Ibalgin® RAPIDCAPS 400 mg je voľnopredajný liek na vnútorné užitie. Obsahuje ibuprofen. Pozorne si prečítajte príbalovú informáciu a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.

Príbalová informácia (html) | Príbalová informácia (pdf)