Ibalgin® 200

LIEČIVÁ LÁTKA

Ibuprofen 200 mg v 1 poťahovanej tablete.

Lieková forma: poťahované tablety

Veľkosť balenia: 24 tabliet

Vhodné pre: dospelých, dospievajúcich a deti od 6 rokov

KEDY POUŽIŤ?

  • Bolesť hlavy
  • Bolesť chrbta
  • Bolesť zubov
  • Bolesť svalov a kĺbov
  • Menštruačná bolesť

DÁVKOVANIE

Deti 6 – 12 rokov: 1 tableta 2 – 3× denne. U detí s hmotnosťou do 30 kg neprekračujte dennú dávku 2 tablety (400 mg) počas 24 hodín.
Dospelí a dospievajúci od 12 rokov: 1 – 2 tablety 3× denne. Interval medzi jednotlivými dávkami aspoň 4 hodiny.
Neprekračujte dennú dávku 6 tabliet za 24 hodín, ak neurčí lekár inak.

Nástup účinku proti bolesti: 30 minút, trvá 4 – 6 hodín.

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE

Tehotné ženy môžu užívať Ibalgin® 200 iba v 1.a 2. trimestri tehotenstva, a to len na výslovné odporúčanie lekára.

Ibalgin® 200 je voľnopredajný liek na vnútorné užitie. Obsahuje ibuprofen. Pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.

Príbalová informácia (html) | Príbalová informácia (pdf)