Alternatívne metódy
proti bolesti
hlavy a migréne
.

Ľudia sú ochotní vyskúšať čokoľvek, aby sa zbavili bolesti.

#pozitívneprotibolesti

Ľudia sú ochotní vyskúšať čokoľvek, aby si od bolesti uľavili. Viac a viac ľudí trpiacich bolesťami hlavy alebo migrénou sa začína prikláňať smerom k alternatívnej liečbe bolesti, ktorá sľubuje pomoc a úľavu. Ide napríklad o akupunktúru, akupresúru, piercing. Vyskúšali by ste niektorú zo spomínaných metód?

AKUPUNKTÚRA

Akupunktúra je liečebná metóda, pri ktorej sa do akupunktúrnych bodov na povrchu kože vpichujú tenké ihličky. Akupunktúrne body sú vnímané ako miesta, kde sa stimulujú nervy, svaly a iné tkanivá, čo prináša zvýšený prietok krvi a aktivujú sa reparačné (obranné) procesy vlastného tela.

Akupunktúra sa používa pri akútnej bolesti chrbta, migrénach alebo pri tenzných bolestiach hlavy. Ak sa rozhodnete akupunktúru vyskúšať, dávajte si veľký pozor na to, komu sa zveríte do rúk. Akupunktúra vám môže spôsobiť škody, pokiaľ ju nepraktikuje profesionál.

Stimuluje nervy, svaly a iné tkanivá
Akupresura

AKUPRESÚRA

Akupresúra je technika alternatívnej medicíny, ktorá môže u niektorých ľudí pomôcť zmierniť príznaky migrény.

Akupresúra je založená na podobných princípoch ako akupunktúra. Zahŕňa stimuláciu rôznych tlakových bodov na rôznych častiach tela. Celkovým cieľom akupresúry je zmierniť bolesť a podporiť hojenie.

PIERCING PROTI MIGRÉNE

Známy ako „daith ear piercing“. Rozšíril sa v 90. rokoch 20. storočia, ale pôvodne nebol určený na lekárske účely.

Začal sa nosiť ako módny výstrelok s duchovno-poverčivým pozadím. Piercing, ktorý má pomáhať s migrénou, sa nelíši od iných piercingov z hľadiska materiálneho zloženia. Rozdiel je v spôsobe jeho umiestnenia. Umiestňuje sa totiž cielene, a to do akupresúrneho bodu, ktorý sa nachádza na ušnici, vďaka čomu má dôjsť k navodeniu priaznivého účinku na organizmus. Pri nepretržitej stimulácii nervových zakončení vagusu (plantárneho nervu) sa niekedy až mučivé príznaky migrénových bolestí hlavy údajne zmierňujú alebo úplne miznú.

V závislosti na intenzite migrény môžu byť aplikované aj dva piercingy. Okolo piercingu a migrény panuje stále mnoho kontroverzie. Niektorí ľudia na jeho účinnosť nedajú dopustiť, iní ho z dôvodu nedostatku klinických dôkazov považujú za placebo efekt.

Bolesť hlavy zmierňuje alebo úplne mizne